Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

04-11-2022 Ze sztuką na Ty

Ze sztuką na Ty


Każde dziecko jest artystą.
Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie.  
Pablo Picasso 

Na szkolnych korytarzach pojawiły się nowe wystawy prac plastycznych uczniów klas V i VI. Inspiracją do ich stworzenia był kubizm i jego założenia tz. niezwykłość form i kształtów natury oraz świat jesiennych kolorów.

Uczniowie klas szóstych wykonali własne portrety wzorując się na artyście Pablu Picassie.
Ze sposobami tworzenia portretów inspirowanych twórczością znanego artysty młodzież zapoznała się na lekcjach plastyki. 

Eksperymenty z kolorem, możliwości ich zestawiania oraz mieszanie barw widoczne są
w pracach uczniów klas V. Ekspresja, bogata wyobraźnia oraz aktywność plastyczna uczniów pozwoliły na stworzenie ciekawych i kolorowych prac. Niezwykłe ptaki, Jesienny las czy Miasteczko wykonane techniką frotażu pokazują jak wiele jest sposobów i plastycznych rozwiązań prac tego samego tematu. 

Malarstwo portretowe, walor, kontrasty kolorystyczne stały się świetnym punktem wyjścia do wspólnej rozmowy, zabawy oraz odkrywania i kształtowania własnej kreatywności.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy!