05-10-2022 Europejski Dzień Języków Obcych

European Day of Languages czyli Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

W ostatnim tygodniu września w naszej szkole świętowaliśmy obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest w Europie od 2001 roku. Jego celem jest zachęcanie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Uczniowie każdej klasy, zainspirowani pomysłem pani Katarzyny Waluszczyk, udekorowali drzwi swojej pracowni. Na korytarzach zrobiło się bardzo kolorowo i radośnie. Dzięki tej inicjatywie każdy uczeń mógł zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi wielu krajów na świecie, poznać flagi, stolice, nauczyć się podstawowych wyrażeń oraz zapoznać się z biografiami osób wywodzących się z danego państwa. Chętne osoby przebierały się, nawiązując do symboliki danego kraju. Najciekawsze i najbardziej kreatywne stroje zostały nagrodzone dyplomami i gadżetami.
W piątek 30.09.2022 uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w akademii przygotowanej przez panią Katarzynę Windys. Skecze przygotowane przez ósmoklasistów rozbawiły każdego uczestnika przedstawienia. Wysłuchaliśmy pięknych wykonań utworów muzycznych. Uczniowie wzięli udział w quizach, grach i zabawach językowych przygotowanych przez nauczycielki języków obcych. Taka forma apelu przypadła każdemu do gustu. Każdy uczestnik wyszedł z przekonaniem, że języki obce otwierają wiele możliwości na przyszłość: znalezienie dobrej pracy, zawarcie ciekawych znajomości i spełniania marzeń o dalekich podróżach.
Zachęcamy każdego ucznia naszej szkoły, by zainspirowany obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych, wyznaczał sobie ambitne cele, rozwijał swoje kompetencje językowe i świadomie uczył się języków obcych.
Hanna Śliwa-Wrocławska