10-10-2022 Pielgrzymka ósmoklasistów do Kalwarii Zebrzydowskiej

Pielgrzymka ósmoklasistów do Kalwarii Zebrzydowskiej

Prawie 850 uczniów klas ósmych z terenu Diecezji Sosnowieckiej pielgrzymowało w pierwszy wtorek października do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kalwaria Zebrzydowska położona jest w malowniczym Pogórzu Makowskim w województwie małopolskim. Znajduje się tam kościół z łaskami słynącym Obrazem Maryi Kalwaryjskiej i klasztor Ojców Bernardynów otoczony przepięknym parkiem krajobrazowym, w którym mieści się zespół kaplic i kościołów dróżkowych.

Punktem centralnym wydarzenia była Msza Święta pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka. Uczniowie klas ósmych z naszej szkoły uczestniczyli w niej w sposób szczególny, ponieważ pod czujnym okiem p. Mariusza Torbusa i ks. Daniela Buni odpowiedzialni byli za jej oprawę liturgiczną. Potem przyszedł czas na jesienny spacer połączony z rozważaniami Męki Pańskiej na kalwaryjskich dróżkach, a w drodze powrotnej, w Krakowie, zatrzymaliśmy się w znanej „amerykańskiej restauracji” na burgery i frytki.

Pielgrzymka była okazją nie tylko do duchowego ubogacenia, ale też do integracji naszych szkolnych i parafialnych wspólnot.