13-10-2022 UCZNIOWIE BIORĄ UDZIAŁ W KONKURSACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ ZPKWŚ

UCZNIOWIE BIORĄ UDZIAŁ W KONKURSACH ORGANIZOWANYCH
PRZEZ ZESPÓŁ PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

W październiku uczniowie szkoły wzięli udział w wojewódzkich konkursach o tematyce przyrodniczo-ekologicznej zorganizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, w ramach Kampanii edukacyjno-informacyjnej ZPKWŚ „PARK-o-METRR, czyli parki krajobrazowe w województwie śląskim” dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej adresowany był konkurs pn. „Nasze łąki kolorowe”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką plastyczną modelu łąki kwietnej zawierającej rośliny miododajne, a także jej mieszkańców (owady). Technika wykonania pracy obejmowała wykorzystanie dowolnych materiałów plastycznych lub materiałów wtórnych, takich jak: makulatura, puste puszki, plastikowe butelki itp.

Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej mogli wziąć udział w konkursie pn. „Te, co człapią i fruwają, co pełzają i pływają…”. Zadaniem uczestników było przedstawienie w dowolnej formie wybranego przedstawiciela fauny występującego na terenie naszego województwa i objętego ochroną gatunkową. Technika wykonania pracy była dowolna – uczestnicy mogli wykonać plakat, kukiełkę, rysunek, maskotkę, pajacyka, grafikę, kolaż itp.

Do uczniów klas 7-8 skierowany był konkurs pn. „Krajobraz i przyroda województwa śląskiego”. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie fotografii ciekawych miejsc lub obiektów przyrodniczych, takich jak pomnik przyrody ożywionej lub nieożywionej, drzewo, roślina, zwierzę, skała lub kompleks skalny itp., znajdujących się na terenie województwa śląskiego.

Konkursy spotkały się ze sporym zainteresowaniem, w efekcie czego do organizatora trafiło łącznie 26 prac uczniów.
Wszystkim uczestnikom konkursów życzymy sukcesu i z niecierpliwością czekamy na wyłonienie laureatów.

Katarzyna Nowak