Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

14-05-24 Kolejny sukces naszych chemików

12 marca uczniowie naszej szkoły Miłosz Legawiec i Michał Dobrowolski brali udział w XXI Wojewódzkim Konkursie Chemicznym "Duety Chemiczne".
Pierwszy etap tego konkursu odbywał się jednocześnie w 5 miastach województwa śląskiego. My wybraliśmy się do Katowic, które okazały się dla nas bardzo szczęśliwe. Chłopcy przeszli I etap, w którym brało udział 129 par z całego województwa. Awans do ścisłego finału uzyskało tylko 15 par, w których znaleźli się również nasi koledzy. Uczniowie w zespołach dwuosobowych rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności i w różnej formie. Były to zadania rachunkowe, zadania z luką, zawiła krzyżówka i inne. Michał i Miłosz musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością treści z zakresu całego materiału nauczania chemii, były też zadania wykraczające poza podstawę programową 11 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXI Wojewódzkiego Konkursu „Duety Chemiczne”. Czternaście dwuosobowych drużyn zmagało się z zadaniami teoretycznymi i laboratoryjnymi oraz testem dotyczącym wykładu wygłoszonego przez dr Arkadiusza Gruchlika ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na temat chemii w malarstwie. Uczniowie naszej szkoły uzyskali tytuł finalisty.
Życzymy dalszych sukcesów naszym zdolnym chemikom, aby rozwijali swoje pasje i zainteresowania w następnych etapach edukacji.