Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

14-11-2022 RELACJA Z PODRÓŻY KOSMICZNEJ

RELACJA Z PODRÓŻY KOSMICZNEJ

10 listopada uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami mieli niezwykłą możliwość uczestniczenia w wirtualnej podróży kosmicznej zorganizowanej przez pasjonatów astronomii w Centrum Edukacji Kosmicznej ASTROLAB w Czernicy. Unikatowe w skali kraju obserwatorium astronomiczne, planetarium i symulator lotów kosmicznych w jednym miejscu połączone z autorskimi scenariuszami zajęć astronomicznych dało uczniom SP nr 1 możliwość niezapomnianej wspólnej „astro przygody”.

Czwartoklasiści uczestniczyli w warsztatach kosmicznych zatytułowanych „Lot na Księżyc”, podczas których stali się załogą statku kosmicznego, wykonując przy tym różne skomplikowane zadania. Aktywnie uczestniczyli w misji na Księżyc, pracując w grupie, połączyli naukę ze świetną zabawą i przygodą. Zajęcia w symulatorze lotów kosmicznych dały uczniom możliwość sterowania zdalnym pojazdem księżycowym, dzięki któremu wirtualnie mogli dostać się na Księżyc. I to nie był jeszcze koniec atrakcji.

Drugą niespodzianką tego dnia okazały się kreatywne i artystyczne warsztaty mydlarskie, które stały się dla naszych uczniów okazją do stworzenia swoistych „dzieł sztuki” w postaci małych mydełek glicerynowych. Na znakomicie rozwijających wyobraźnię zajęciach dzieci nauczyły się łączyć ze sobą kolory i tworzyć autorskie kompozycje zapachowe. Poznały przy okazji historię mydła, jego przeznaczenie w przeszłości oraz zastosowanie w dzisiejszych czasach.

Po intensywnie spędzonym, pełnym wrażeń dniu uczniowie wrócili do Siewierza szczęśliwi, podekscytowani, bogatsi o nabytą wiedzę z zakresu astronomii, zintegrowani i z nadzieją na kolejne ciekawe wycieczkowe przygody.

 

Organizatorki, wychowawczynie klas czwartych