14-12-2022 Szlachetna Paczka w Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu

Szlachetna Paczka w Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu

Szlachetna Paczka to pomoc dedykowana rodzinom i osobom samotnym potrzebującym wsparcia, aby odmienić swoją sytuację życiową. Dzięki niej ludzie sami zaczynają pokonywać trudności, dokonują pozytywnych zmian w swoim życiu. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom.
Szlachetna Paczka łączy potrzebujących z darczyńcami. Społeczność SP1 w Siewierzu ponownie znalazła się w gronie darczyńców. Tym razem udało się wesprzeć trzyosobową rodzinę: babcię, mamę oraz 4-letniego chłopczyka. Kluczowymi potrzebami rodziny były: wózek inwalidzki, drukarka laserowa i odzież dla dziecka. Nauczyciele, przy ogromnym wsparciu rodziców, zorganizowali szkolny kiermasz ze słodkościami, galaretkami i ozdobami. Zebrane ze sprzedaży pieniądze oraz wpłaty na konto pozwoliły na przygotowanie 30 paczek o wartości 5 000 zł.
Rodzina, poza najważniejszymi dla nich rzeczami, została obdarowana dużą ilością artykułów spożywczych, chemicznych, środków czystości i słodkości. Nie zabrakło również świątecznych upominków, którymi stały się klocki, suszarka do włosów i opiekacz.
Cieszymy się, że wielu rodziców zaangażowało się w pomoc dla Szlachetnej Paczki – to ważna dla uczniów lekcja życzliwości i chęci niesienia pomocy innym.
Obdarowanej rodzinie życzymy szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, spokoju i spełnienia marzeń.

Marzena Gocyła