Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

17-02-23 zapraszamy do udziału w Koncercie Charytatywnym Stowarzyszenia 19 lutego

POMAGANIE UWRAŻLIWIA 

Nasza szkoła aktywnie włącza się w akcje charytatywne. Pomaganie uwrażliwia na potrzeby innych, rozwija empatię i przynosi wiele satysfakcji. Tym razem chcemy przekazać  naszą cegiełkę dla Stowarzyszenia Bank Życzliwych Serc, które działa na terenie Gminy Siewierz i pomaga dzieciom oraz młodzieży, prowadząc działalność związaną z ich leczeniem i rehabilitacją. 

Przed budynkiem szkoły znajduje się serce, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Z ich sprzedaży udało się uzyskać kwotę 900 zł, która zostanie przekazana dla Stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim za przynoszenie nakrętek, ponieważ tylko dzięki Państwu osiągnęliśmy ten cel. Dodatkowe 500 zł zostanie przekazane od Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował kiermasz charytatywny na terenie szkoły. 

Jednocześnie zapraszamy do udziału w Koncercie Charytatywnym Stowarzyszenia, który odbędzie się 19 lutego 2023r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej MGCKSiT w Siewierzu. Oprócz występów podopiecznych Stowarzyszenia będzie można wziąć udział w aukcji charytatywnej, na której licytowane będą m.in. przedmioty wykonane przez nauczycieli naszej szkoły. 

Zachęcamy również do przekazania 1,5 % swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia.