18-09-24 Wycieczka klas czwartych do Planetarium w Chorzowie i Egzotarium w Sosnowcu

17 września uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu mieli wyjątkową okazję wziąć udział w niezwykłej wycieczce edukacyjnej. Nasze dzieci odwiedziły Planetarium Śląskie w Chorzowie, gdzie uczestniczyły w fascynującej prelekcji na temat pór roku, którą poprowadził znany meteorolog Damian Dąbrowski.
Prezentacja pana Dąbrowskiego była nie tylko pouczająca, ale i niezwykle angażująca. Uczniowie z zapartym tchem śledzili opowieści o zmianach w przyrodzie i wpływie różnych pór roku na nasze codzienne życie. Interaktywne elementy wykładu oraz pasja, z jaką pan Dąbrowski dzielił się swoją wiedzą, wywołały ogromne zainteresowanie i entuzjazm wśród dzieci. Wzbogaceni nowymi informacjami uczniowie z pewnością będą mogli lepiej zrozumieć zmiany zachodzące w otaczającym ich świecie.
Po wizycie w Planetarium, pełni wrażeń, udaliśmy się do Egzotarium w Sosnowcu. To miejsce, pełne egzotycznych roślin i zwierząt, okazało się doskonałym zwieńczeniem naszej wycieczki. Dzieci mogły zobaczyć na własne oczy niezwykłe gatunki roślin i zwierząt, które wcześniej były im znane jedynie z książek i filmów dokumentalnych. Emocje towarzyszące dzieciom podczas tej wizyty były niezapomniane. Każde nowe odkrycie budziło w uczniach entuzjazm i ciekawość, a ich radosne okrzyki i błyszczące oczy były najlepszym dowodem na to, jak bardzo zaangażowani byli w poznawanie egzotycznego świata.
Ta wycieczka była nie tylko wspaniałą okazją do zdobywania wiedzy, ale także do integracji i wspólnej zabawy. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami wrócili do szkoły pełni pozytywnych emocji i nowych doświadczeń. To wydarzenie na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych młodych podróżników.