Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

18-10-2022 Ekspert tabliczki mnożenia

Dnia 7.10.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Celem akcji jest promowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W szkole dla wszystkich uczniów klas IV – VI został przeprowadzony konkurs na EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Konkurs był dwuetapowy. W I etapie nauczyciele matematyki z każdej klasy wyłonili trzech najlepszych „tabliczkomaniaków”. Natomiast w II etapie wspólnie walczyli oni o nagrody, rozwiązując przygotowany zestaw zadań konkursowych. Walka była zacięta – wszyscy uczestnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.


Ekspertem Tabliczki Mnożenia został Kabziński Dawid z klasy 4B.


Wicemistrzami konkursu zostali Mateusz Domagała – uczeń klasy 5C oraz Oliwier Surma – uczeń klasy 4A.


Wśród uczniów klas 6 i tym samym wyróżnienie w konkursie otrzymała Hanna Lenartowicz.


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Również nasi najmłodsi uczniowie mieli szansę poćwiczyć tabliczkę mnożenia. W tym dniu podczas zajęć na świetlicy uczniowie rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wielu emocji i pozwoliły przez zabawę utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia.

Obchody ŚDTM w naszej szkole zorganizowali nauczyciele matematyki: pani Anna Rusek oraz pani Aleksandra Mackiewicz.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim pozytywnych wyników testów i dziękujemy za wspólnie spędzony matematycznie czas. Zapraszamy za rok!