Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

19-05-23 Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod hasłem Czytanie jest przygodą.

21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod hasłem Czytanie jest przygodą. Literackie zmagania uczniów honorowym patronatem objęli: pan Mikołaj Pawlak-Rzecznik Praw Dziecka, pani Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, pan Krzysztof Żuk -Prezydent Miasta Lublin, pani Aleksandra Stachniak - Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, pani Anna Wende-Surmiak - Dyrektor Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem, pani prof. dr hab. Barbara Hlibowicka-Węglarz - Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Na konkurs wpłynęło 91 prac z 13 województw, a wśród wyróżnionych laureatów znalazła się także uczennica naszej szkoły Hanna Lenartowicz, która zdobyła II miejsce w kategorii klas IV – VI.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich!