22-09-2022 „Międzynarodowy Dzień Kropki” – 15 września 2022 roku

„Międzynarodowy Dzień Kropki” – 15 września 2022 roku

„Międzynarodowy Dzień Kropki” – to święto kreatywności, talentów i zabawy, które jest już kolejny raz obchodzone w naszej szkole.
Pomysł na takie właśnie świętowanie zrodził się na podstawie historii przedstawionej w książce „The Dot” Petera H. Reynolds’a. Książka opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!
W naszej szkole uczniowie również cieszyli się tym dniem. W klasie I a i I b odbyły się zajęcia z pedagogiem szkolnym. W trakcie zajęć uczniowie przyozdobili kolorowe serca ze swoimi imionami i stworzyli jedną wspólną pracę klasową.

Agnieszka Niemiec