24-04-23 Konkurs „Z poezją na co dzień”

Konkurs „Z poezją na co dzień”

Uczniowie klasy V c wzięli udział w klasowym konkursie biblioteczno – literackim pt. „Z poezją na co dzień”. Uczniowie w kilkuosobowych zespołach tworzyli utwory poetyckie, które podporządkowane były systemowi wersyfikacyjnemu opartemu na trzech strofach czterowersowych.

Młodzi poeci sprawnie łączyli narzuconą im budowę wiersza z aktualną tematyką. W konsekwencji wiosna zawitała do szkolnej biblioteki w taki oto sposób:

„Wiosenne kwiaty”

Wiosną rosną kwiatki

Stokrotki i bławatki

W sadzie kwitną bratki

Które mają kolorowe płatki

Na zielonej łące

Żonkile pachnące

A w ogródku mamy

Narcyz malowany

Najpiękniejsze róże

Rosną tam na górze

Malwy i sasanki

Pachnące od pisanki

Nieco trudniejsze zadanie przypadło szkolnej komisji konkursowej, która w składzie: pani mgr Agnieszka Łaszczyca i pani mgr Jolanta Tomsia musiały dokonać oceny powstałych tekstów. Jak zapewniały wszyscy młodzi twórcy zasłużyli na pochwałę, gdyż udowodnili, że poetą się nie jest, poetą się bywa...

Jednak na szczególne wyróżnienie zapracowali:

Bartosz Czoik, Adam Dobrowolski, Miłosz Nowak, Tatiana Modzelewska, Bartłomiej Pryka, Dominik Biernat, Mateusz Domagała, Amelia Gawron – Faruga, a także:

Aleksandra Pustuł, Hanna Wróbel, Julia Kosteczka, Lena Sińska, Filip Widurski

i Alicja Garczewska.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody w postaci dyplomów i słodyczy.

organizator: nauczyciel bibliotekarz mgr Łukasz Jamrozik