24-04-23 Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelnika

Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelnika w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu

20 kwietnia 2023 r. uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu wraz ze swoimi wychowawcami: panią mgr Iwoną Urbańczyk i panią mgr Anną Nawrot oraz nauczycielem bibliotekarzem panem mgr Łukaszem Jamrozikiem uczestniczyli w Pasowaniu na Czytelnika, które miało miejsce w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu.

Najmłodsi czytelnicy zapoznali się na spotkaniu z przedstawicielami Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcji Siewierz. Prelekcja o gołębiach pocztowych reprezentowana była przez prezesa pana Jacka Dziurkowskiego i sekretarza pana Andrzeja Bańkę znawców i hodowców gołębi.

Młodzi czytelnicy przy pasowaniu otrzymali od zaproszonych gości kalendarzyki a okolicznościowe listy od książki oraz słodycze wręczone zostały przez pracujących w siewierskiej Bibliotece Publicznej bibliotekarzy. Atrakcją było przyniesienie przez gołębiarzy w klatkach gołębi. Pierwszoklasiści byli zainteresowani i poruszeni przekazem informacji na temat gołębiarstwa.

W drugiej części uczniowie wysłuchali bajki „Gołąb i mrówka” czytanej przez bibliotekarkę panią mgr Jolantę Jakubczyk oraz wykonali pracę plastyczną.

Na zakończenie pierwszoklasiści wraz z dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu panią mgr inż. Pauliną Peterek, zaproszonymi gośćmi, wychowawcami, nauczycielem bibliotekarzem i panią Jolantą Jakubczyk pozowali do zdjęć.