24-04-23 Wojewódzkiego Konkursu o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

20 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza organizowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żelisławicach. Spotkanie odbyło się w zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która od 2017 roku jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po atrakcyjnym dla uczestników zwiedzaniu kopalni Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś oraz pani dyrektor placówki Ewa Stelmach wręczyli laureatom dyplomy i upominki.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. W kategorii literackiej dla klas IV – VI II miejsce zdobyła Hanna Lenartowicz, uczennica klasy VI b. W tej samej kategorii, ale dla klas VII – VIII, III miejsce zdobyła Roksana Pacia, uczennica klasy VIII a.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!