Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

27-02-23 Luty z Laboratoriami Przyszłości

Luty z Laboratoriami Przyszłości

Kolejny miesiąc za nami, a wraz z nim kolejne ciekawe pomysły, które udało się zrealizować, korzystając z pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Podczas zajęć Klubu młodego naukowca oraz podczas lekcji przyrody i biologii uczniowie klas 4c, 5c, 7b, 8a i 8b przeprowadzili wydruki gotowych modeli 3D pobranych ze strony skrimarket.com. Uczniowie wydrukowali pomoce do pracowni biologicznej: model pszczoły miodnej, model pierścienicy, model ośmiornicy i model rozgwiazdy. Środki dydaktyczne posłużą do poznawania budowy morfologicznej organizmów należących do różnych grup systematycznych.

Program Pinacle Studio na spotkaniach koła iTVjunior ponownie pomógł w szybkim montażu zarejestrowanych przy użyciu zakupionych w ramach projektu kamer. Ponadto starsi koledzy uczyli najmłodszych adeptów sztuki filmowej, jak właściwie ustawić statyw na kółkach, przygotować oświetlenie i zamocować mikroporty. Już 8.03. czeka ich pierwsze poważne wyzwanie – zarejestrowanie akademii z okazji Dnia Kobiet. Od jakości nagranego materiału będzie zależał późniejszy montaż. Zobaczymy, jak wiele nauczyli się najmłodsi członkowie szkolnej telewizji iTVJunior…

14 lutego, w Dniu św. Walentego, by zaakcentować charakter tego święta, wraz z uczniami klas czwartych nauczycielka informatyki wydrukowała małe serduszka. Będą one miłym wspomnieniem tego sympatycznego dnia. Serduszka mogą służyć jako breloczek do szkolnego kluczyka lub zawieszka do plecaka albo spełnić rolę wiszącej ozdoby.

Tymczasem na lekcjach techniki uczniowie omawiali budowę urządzeń technicznych, rodzaje przekładni, jak również przełożenie przekładni mechanicznych. Oczywiście niezastąpioną pomocą w tym temacie okazała się ponownie drukarka 3D.

Jak widać, zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości sprzęt jest niezawodny, a lekcje oraz zajęcia dodatkowe to nie nudna konieczność, ale niezwykła przygoda, która angażuje zarówno dzieci, jak i nauczycieli.

#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Agnieszka Sularz