31-10-2022 27 października – Szkolny Dzień Ekologicznego Jabłka w naszej szkole

27 października – Szkolny Dzień Ekologicznego Jabłka w naszej szkole !

Jesienią, jesienią sady się rumienią.
Czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią."
M. Konopnicka

27 października swój dzień w naszej szkole obchodził najbardziej popularny owoc w naszym kraju, czyli jabłko. Uczniowie dowiedzieli się, że owoc ten jest pełen witamin i błonnika, a jego regularne spożywanie pozytywnie wpłynie na ich zdrowie, a także sylwetkę. Zarówno jabłka oraz przepyszne soki pochodziły z upraw oraz przetwórstwa ekologicznego.

Amerykańskie przysłowie mówi: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”
(an apple a day keeps the doctor away).

W tym dniu na stolach w świetlicy szkolnej zagościły różne rodzaje jabłek oraz soki jabłkowe. Przysmaki te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Za wsparcie naszej akcji szczególne podziękowania kierujemy do darczyńców, bez których organizacja naszej akcji nie byłaby możliwa:

Państwu Elżbiecie i Januszowi Mazurkiewiczom
za soki z firmy "Tłocznia u Mazurkiewiczów",

Państwu Sławomirze i Piotrowi Majcherczykom
za ekologiczne jabłka z ich sadu

oraz naszym uczennicom, które pomagały w kiermaszu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego dnia.