Akcja "Sprzątanie Świata 2021"

W dniu 1 października br. w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie świata”, której w tym roku przyświeca hasło “Myślę, więc nie śmiecę”. Celem akcji była edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu również i w tym roku przyczynili się do 28 ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata – Polska 2021”.

Uczniowie, wyposażeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki, stawili czoło chodnikom i trawnikom Siewierza. Pełni zapału i determinacji do walki o czysty teren nie tylko wokół szkoły, ale i całego miasta, zabrali się do pracy. Dowodem na wygraną były pełne worki, a także olbrzymia satysfakcja, którą odczuwali wszyscy zaangażowani w „Sprzątanie Świata”.

„Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też”

Te słowa rozpoczynają piosenkę, którą dla Fundacji Nasza Ziemia napisał Wojciech Młynarski. Słowa te stanowią nie tylko znakomite przesłanie, ale też w jednym zdaniu oddają sens  działalności Fundacji. W "Sprzątaniu świata – Polska" chodzi bowiem głównie o zmianę świadomości, o to, by nie śmiecić i segregować odpady.

WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM  W AKCJĘ NAUCZYCIELOM ORAZ UCZNIOM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

Rafał Wieja