Gminny konkurs "Siewierz oczami dziecka"

Drodzy Uczniowie, Urząd Miasta i Gminy Siewierz oraz Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu organizuje gminny konkurs „Siewierz oczami dziecka”. Celem konkursu jest upamiętnienie 60. rocznicy odzyskania przez Siewierz praw miejskich. Rozwijanie i pogłębianie zainteresowania historią, literaturą i kulturą regionu. Wzmacnianie patriotyzmu lokalnego. Odkrywanie i rozwijanie twórczych talentów u dzieci.

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO   NA WYKONANIE LAPBOOKA „SIEWIERZ OCZAMI DZIECKA”

I. Cele konkursu:

1. Upamiętnienie 60. rocznicy odzyskania przez Siewierz praw miejskich.
  2. Rozwijanie i pogłębianie zainteresowania historią, literaturą i kulturą regionu.
  3.  Wzmacnianie patriotyzmu lokalnego.
  4.  Odkrywanie i rozwijanie twórczych talentów u dzieci.

II. Organizator:

Organizatorami konkursu są: Urząd Miasta i Gminy Siewierz, ul. Żwirki i Wigury 16 oraz Miejsko-Gminna Biblioteka  Publiczna im. Leona Korusiewicza z siedzibą w Siewierzu, Plac Wojska Polskiego 11, tel. kontaktowy (32) 67 41 646.

III. Założenia organizacyjne – warunki uczestnictwa:

1. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:

- uczniowie klas I-III szkół podstawowych;

- uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych;

1. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastyczno-literackiej – LAPBOOKA - przedstawiającej najciekawsze miejsca, obiekty, wydarzenia itp. znajdujące się i mające  miejsce  na terenie Miasta i Gminy Siewierz, które są najbardziej atrakcyjne zdaniem dzieci.  LAPBOOK  to rodzaj kreatywnej książki warstwowej, w której są zamieszczane  najważniejsze informacje na konkretny temat. Mogą być przedstawione na różne sposoby np. w postaci barwnych ilustracji, zdjęć, obrazków do kolorowania, krótkich opowiadań, wierszy, zagadek, quizów.
  1. Każda uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę.
  2.  Do pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora, wiekiem dziecka oraz numerem telefonu.
  1. Prace należy dostarczyć do centrali biblioteki w terminie do 7 PAŹDZIERNIKA  2022 r.
  2. O miejscu i terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie.
  3. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność organizatora.
  1. Prace dostarczone na konkurs muszą być pracami własnymi i nie mogą naruszać praw osób  trzecich, w szczególności praw autorskich.
  1. Warunkiem koniecznym jest dołączenie do pracy - przez każdą osobę  biorącą udział w  konkursie -  zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku (dostępne w siedzibie biblioteki).