im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Kontynuacja "Tygodnia Zdrowia"

Kontynuacją "Tygodnia Zdrowia", który był organizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Siewierzu w miesiącu kwietniu 2021 roku były inicjatywy organizowane w formie zdalnej oraz są inicjatywy organizowane przez nauczycieli już w formie zajęć stacjonarnych.
W klasie I c wychowawca pani Aneta Roch dużo rozmawiała z uczniami o aktywności fizycznej, przygotowała materiały dotyczące ilości cukru w produktach.

Efekty pracy znajdują się w załączonych materiałach.

Natomiast na zajęciach świetlicowych pani Aleksandra Serwa wraz z innymi nauczycielami prowadziła z uczniami zajęcia rekreacyjno - sportowe na świeżym powietrzu. Korzystając ze słonecznej pogody nauczyciele świetlicy organizowali na placu szkolnym szereg zabaw sportowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem u uczniów. Młodsi uczniowie chętnie angażowali się w zabawy w kole oraz gry i zabawy z piłką. Tego typu zajęcia pełnią wiele funkcji: integracyjną, profilaktyczną, prozdrowotną, zajęcia takie wpływają na ogólną poprawę samopoczucia.