Ogólnopolski konkurs ekologiczny „MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT” pt. „Pszczoły z eko-szkoły”

Serdecznie zapraszam zainteresowanych uczniów do udziału w XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pt. „Pszczoły z eko-szkoły”. Organizatorem konkursu jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie we współpracy z Urzędem Miejskim w Będzinie, Śląskim Związkiem Pszczelarzy w Katowicach Koło Pszczelarzy w Będzinie,  Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz, Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego – Ośrodek Edukacji w Będzinie, Starostwem Powiatowym w Będzinie oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zadania konkursowe podzielone są na grupy wiekowe:

• GRUPA I : przedszkola – grupy 6-latków, klasy „0” - III szkół podstawowych - plakat „Pszczeli bunt”
  • GRUPA II: klasy IV – VI szkół podstawowych – model „W pszczelim domu”
  • GRUPA III : klasy VII – VIII szkół podstawowych – manga „Sūpābī スーパービー - Superpszczoła”

Każdy praca musi mieć metryczkę zgodną z wzorem z Regulaminu konkursu.

Prace konkursowe wraz z klauzulą informacyjną (załącznik nr 1 do regulaminu konkursu) w dwóch egzemplarzach oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2 do regulaminu konkursu) należy przekazać nauczycielowi biologii Pani Katarzynie Nowak, w terminie do 2 kwietnia br.

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe (książki, gry planszowe o charakterze proekologicznym, gry logiczne, piórniki, materiały plastyczne, gry logiczne, gadżety elektroniczne)

Regulamin XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego "Moja Ziemia - Czysty Świat" pt. „Pszczoły z eko-szkoły” pliki/regulaminu-xxiv-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-ekologicznego-1-1.odt

Katarzyna Nowak