Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022 roku punktualnie o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego  rozpoczęła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023. Na uroczystości pojawili się goście: Wicestarosta Powiatu Będzińskiego pan Dariusz Waluszczyk, Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz pan Zdzisław Banaś, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Ilona Przybyła oraz Proboszczowie siewierskich parafii. Dyrektor Rafał Wieja powitał również wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów, szczególnie serdeczne słowa skierował do tegorocznych pierwszoklasistów.

Kolejnym punktem uroczystości było uczczenie 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn Polski, a uczniowie krótkim montażem słowno – muzycznym podkreślili, jak ważna jest pamięć o tych strasznych wydarzeniach, przede wszystkim w kontekście działań wojennych toczących się za naszą wschodnią granicą.

Następnie przystąpiono do szczególnie ważnego momentu uroczystości. Dyrektor szkoły odczytał słowa ślubowania i dokonał uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych. Była to bardzo doniosła chwila i dla wszystkich zebranych wielkie przeżycie. W szeregi społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego zostało przyjętych 52 nowych uczniów.

Na koniec pani Wicedyrektor Anna Brodzik odczytała informacje organizacyjne, informując uczniów i rodziców o przydziale wychowawców i pracowni.  Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami uczniów klas pierwszych z przedstawicielami władz lokalnych i wychowawcami. Potem uczniowie rozeszli się do klas, by zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.