SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”

W listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i świetlic środowiskowych z zakresu likwidacji skutków niskiej emisji pt. „TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA”. Jego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Celem konkursu była szeroko pojęta edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży poprzez rozwój umiejętności plastycznych, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody, popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych wykorzystywanych na ochronę środowiska, w tym czystego powietrza oraz promocja Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej tematycznie związanej z przyrodą oraz ze zmianami jakie zaszły lub powinny zajść w otoczeniu uczniów, dzięki środkom Unii Europejskiej wykorzystanym na ochronę środowiska, w tym na ochronę powietrza.

Pracę konkursową przygotowało siedemnastu uczniów szkoły, a aż siedmiu z nich odniosło sukces. Są to

• Tatiana Modzelewska z klasy 4c, która zajęła I miejsce w kategorii uczniów w wieku 10-11 lat,
  • Jakub Gotkowski z klasy 8a, który zajął I miejsce w kategorii uczniów w wieku 14-15 lat,
  • Franciszek Lepiarz z klasy 1a, który zajął II miejsce w kategorii uczniów w wieku 6-7 lat,
  • Maria Wyszyńska z klasy 1c, która zajęła III miejsce w kategorii uczniów w wieku 6-7 lat,
  • Oliwia Antkiewicz z klasy 8a, która zajęła III miejsce w kategorii uczniów w wieku 14-15 lat,
  • Małgorzata Wyszyńska z klasy 1c, która zdobyła Wyróżnienie w kategorii uczniów w wieku 6-7 lat,
  • Wiktoria Trzcionka z klasy 5b, która zdobyła Wyróżnienie w kategorii uczniów w wieku 10-11 lat.

Na konkurs wpłynęło łącznie 213 prac przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i świetlic edukacyjnych z województwa śląskiego. Jury przyznało 30 nagród i wyróżnień w sześciu kategoriach wiekowych. Nagrodami dla laureatów są między innymi: drony, hulajnogi, czytniki e-booków, zestawy do rysowania oraz książki.

Uznanie jury konkursowego aż dla siedmiu uczniów, stawia szkołę na pierwszym miejscu wśród wszystkich placówek, które brały udział w konkursie. Ponadto Oliwia Antkiewicz, Jakub Gotkowski i Wiktoria Trzcionka byli już laureatami konkursu we wcześniejszych jego edycjach i w tym roku ponownie odnieśli sukces.

Uczniom gratulujemy serdecznie oraz życzymy dalszych owocnych rywalizacji na polu ekologicznym.

Katarzyna Nowak

D I miejsce Tatiana Modzelewska