Szczegóły konkursu fotograficznego Eco z Eurecą

Zapraszam uczniów do udziału w międzynarodowym konkursie fotograficznym dla dzieci i młodzieży Eco z Eurecą, którego organizatorem jest Politechnika Śląska w Gliwicach.

Konkurs ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do codziennego dostrzegania i odnajdywania ekologicznych rozwiązań oraz zastosowań związanych z ochroną środowiska, przyrody, natury w najbliższym sobie otoczeniu.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie fotografii dowolnych proekologicznych rozwiązań, przykładów oraz postaw w najbliższym otoczeniu: szkolnym, domowym, lokalnym. Fotografie powinny w twórczy sposób przedstawiać ciekawe rozwiązania o charakterze ekologicznym, które dostrzec można w domu, w szkole, w mieście, w najbliższym otoczeniu. Uczestnik konkursu może przedstawić dowolną liczbę zdjęć. Wymagany format zdjęć to plik JPG, o wielkości nieprzekraczającej 10 MB, dłuższy bok zdjęcia: nie mniej niż 2400 px.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na adres eureca-pro@polsl.pl zdjęć wraz ze skanami (zdjęciami) dokumentów: karty zgłoszenia oraz oświadczenia opiekuna prawnego, które stanowią załączniki do regulaminu konkursu.

Termin przekazania pracy konkursowej to 15 listopada br.

Zgłoszenie prac na konkurs uważane będzie za uznanie warunków regulaminu oraz przeniesienie praw autorskich w całości na rzecz Politechniki Śląskiej.

Ocena prac będzie odbywać się w trzech kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas I-III,
  • uczniowie klas IV-VIII,
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W każdej z powyższych kategorii najlepsi zostaną uhonorowani dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami, przewidziane są także wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Konkurs będzie prowadzony jednocześnie w uczelniach partnerskich EURECA-PRO – w Polsce, w Niemczech, Austrii, Grecji, Rumunii i Hiszpanii. Z wyróżnionych w poszczególnych krajach prac zostanie wyłonione Grand Prix konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu i ocena prac nastąpi w dniach od 1 do 4 grudnia 2021 roku, a wyniki i rozdanie nagród zwycięzcom konkursu nastąpi 6 grudnia 2021 roku.

Po zakończeniu konkursu odbędzie się wystawa prac konkursowych w budynku Politechniki Śląskiej. Prace zostaną wyeksponowane w przestrzeni Centrum Popularyzacji Nauki, a relacja z wystawy zostanie szeroko upowszechniona w mediach.

Poniżej znajduje się link do regulaminu konkursu fotograficznego:

pliki/konkurs-fotograficzny-eco-z-eureca.pdf

Katarzyna Nowak