Szlachetna Paczka dotarła do adresatów...

Również w tym roku udało się nam przygotować paczkę dla potrzebującej rodziny, która prosiła m.in. o węgiel, ubrania, naczynia i sprzęt kuchenny, artykuły spożywcze i chemiczne. Wartość podarunku przekroczyła 5.000 tyś., prezenty zmieściły się w 27 pudełkach. Przy przygotowywaniu prezentów nie zabrakło chętnych uczniów, którzy błyskawicznie wszystko zapakowali i przenieśli do magazynu.

A to relacja wolontariuszki ze spotkania z Rodziną podczas wręczenia Paczki:

Rodzina pani Urszuli długo wyczekiwała naszego przybycia w Weekend Cudów. Nie mogli się doczekać naszej wizyty. Rodzina nigdy wcześniej nie dostała żadnej pomocy ze strony innych, nigdy nie prosili o pomoc, bo było im wstyd. W ostatnim czasie spotkało ich wiele ciężkich wydarzeń, które zmieniły ich dotychczasowe życie. Nasze odwiedziny i ilość paczek, która została wniesiona do domu wywołała u nich ogromną radość. Pani Urszula nie dowierzała, że te wszystkie paczki są dla nich. W momencie rozpakowywania pierwszej paczki od darczyńców rodzinie towarzyszyły łzy szczęścia, euforia nie do opisania i radość. Mateusz nie wierzył, że tyle dobrego mogło ich spotkać, że to wszystko jest dla nich. Pani Urszula rozpakowując paczkę wypełnioną po brzegi nowym wyposażeniem do kuchni była wzruszona, nigdy wcześniej nie mogła sobie pozwolić na wymianę zastawy w kuchni, a nowa mikrofala wywołała głośny śmiech i zdziwienie skąd darczyńcy mogli wiedzieć, że ich stara właśnie przestała działać. Podczas rozpakowywania prezentów towarzyszyło wiele emocji, radości, łez szczęścia, niedowierzanie, że tyle dobrego spotkało właśnie ich.

Dziękujemy wszystkim Państwu za pomoc w zorganizowaniu pomocy dla tej Rodziny. To dzięki Wam na Ich twarzach zagościł uśmiech i szczęście!