Udział szkoły w akcji "Szkoła pamięta 2021"

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu przystąpiła do udziału w akcji „Szkoła pamięta 2021”. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci  o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miejsca, regionu, społeczności.

Dnia 28 października 2021 roku w ramach akcji ,,Szkoła pamięta”, uczniowie klasy III a z wychowawczynią Panią Anną Nawrot i opiekunką Panią Janiną Dyrdą, oddali hołd ofiarom terroru hitlerowskiego w latach 1939-1945. Podczas zajęć dzieci odbyły krótką lekcję historii - dowiedziały się, jakie wydarzenia upamiętnia monument przy Placu Wojska Polskiego. Zapaliły znicze, czcząc tym samym bezimiennych bohaterów, którzy polegli w czasie II Wojny Światowej.

Uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Grabowską i opiekunką Panią Janiną Dyrdą upamiętnili Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Miejsce pamięci narodowej w Siewierzu.

W ramach akcji „Szkoła pamięta” w szkole powstała gazetka ścienna upamiętniająca Siewierskich Legionistów i Peowiaków przygotowana przez nauczyciela j. polskiego Panią Ewelinę Owczarek oraz nauczyciela plastyki Panią Syndię Palacz.

Powstała również gazetka  z pracami plastycznymi uczniów klasy IVc i Va, którzy z zapałem, dużą motywacją i ciekawymi pomysłami realizowały prace związane z symboliką obchodzenia wkrótce święta. Gazetka nawiązująca do polskiej tradycji świąt zadusznych, przygotowana została przez nauczyciela plastyki Panią Monikę Kleszcz.

Dyrektor szkoły bardzo dziękuje wychowawcom, wszystkim uczniom klasy 3a, 3c, 4c, 5a, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom za upamiętnienie bohaterów pamięci narodowej oraz włączenie się w akcję "Szkoła pamięta".