Kiermasz Charytatywny z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 r. w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Na znak solidarności z osobami dotkniętymi ze spektrum autyzmu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele stali się ,,niebiescy”. Swoim strojem manifestowaliśmy pełną akceptacje dla ludzi dotkniętych tym złożonym zaburzeniem rozwojowym.

W ramach akcji ,, Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski” na szkolnych korytarzach pojawiły się też gazetki podejmujące tematykę autyzmu oraz niebieskie łapki.

W tym dniu  został również zorganizowany kiermasz charytatywny z którego dochód został przeznaczony na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia ,,Bank Życzliwych Serc” w Siewierzu.

Inicjatorem kiermaszu charytatywnego byli: Patrycja Pięta, Syndia Palacz, Joanna Dybowska oraz Piotr Czoik.