"Marzycielska Poczta”

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską akcję ,,Marzycielska Poczta”.  W dniach od 4 do 11 grudnia zorganizowano akcję pisania listów oraz wykonania kart świątecznych dla wszystkich chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty. Przed rozpoczęciem pracy uczniowie zapoznali się z profilami dzieci.

W działania włączyli się nauczyciele, dyrekcja oraz wszyscy uczniowie szkoły,

którzy z wielkim zaangażowaniem na zajęciach z plastyki z p. Syndią Palacz, jak również w domu wspólnie z rodzicami, wykonywali kartki świąteczne, na których znajdowały się bożonarodzeniowe życzenia, ciepłe pozdrowienia, słowa otuchy i wsparcia.

Marzycielska Poczta to wspaniały pomysł, który rozbudził wśród wielu uczniów  chęć poznania nowych kolegów i koleżanek z różnych regionów Polski. Akcja była niezwykłą lekcją wrażliwości, pełną empatii oraz tolerancji wobec osób chorych i niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem włączymy się do akcji ponownie.

Nauczycielami koordynującymi akcje byli: Patrycja Pięta, Piotr Czoik, Syndia Palacz.