13-12-2022 Dlaczego warto czytać w dobie elektroniki?

Warsztaty czytelnicze – „Czytanie poszerza horyzonty: dlaczego warto czytać w dobie elektroniki?”

12.12.2022 r. uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w warsztatach czytelniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przeprowadzonych przez Pana Grzegorza Kulikowskiego, właściciela Ogólnopolskiej Sieci Księgarskiej Wolumen.

Przewodnim tematem zajęć edukacyjnych było „Czytanie poszerza horyzonty: dlaczego warto czytać w dobie elektroniki?”. Dzieci i młodzież zapoznała się z podstawowymi zasadami czytania zarówno literatury pięknej jak i popularnonaukowej.

Na zakończenie spotkania każdy z młodych czytelników odebrał zakładkę od zaproszonego Gościa, który życzył im aby umieli odróżniać dobro od zła, poznali świat wartości i chcieli pogłębiać wiedzę czytając dobrą i wartościową literaturę.

organizator: nauczyciel bibliotekarz mgr Łukasz Jamrozik