30-09-2022 Warsztaty historyczne

W dniu 27.09.2022 r. uczniowie klas VI-VIII mieli okazję uczestniczyć w warsztatach historycznych „Z dziejów Siewierza” prowadzonych przez Panią Profesor Annę Glimos - Nadgórską pochodzącą jednej z dzielnic Dąbrowy Górniczej, Strzemieszyc Wielkich. Pani Profesor ukończyła Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przez wiele lat była kierownikiem Zakładu Metodologii i Dydaktyki Historii w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego oraz wykładowcą tejże uczelni. Badaczka dziejów polskiego szkolnictwa i oświaty w XIX i XX wieku, zwłaszcza na terenach Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego oraz dydaktyki historii. Spotkanie edukacyjne wypełnione było ciekawymi zagadnieniami związanymi z historią Księstwa Siewierskiego i dziejami miasta Siewierza na przestrzeni lat.