BUDYNEK

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego to nowoczesna placówka oświatowa, która dzięki swojej infrastrukturze zapewnia optymalne warunki rozwoju uzdolnień i zainteresowań każdego ucznia. Przy szkole znajduje się nowoczesny plac zabaw, ogród szkolny zagospodarowany m.in. dzięki akcji „Posadź swoje drzewko” koordynowanej przez Fundację Ekologiczną „SILESIA” oraz kompleks boisk zewnętrznych, w skład którego wchodzą: bieżnia, boisko do piłki nożnej, do mini piłki nożnej, wielofunkcyjne boisko do: koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego, dwa boiska do siatkówki plażowej, a także skocznia w dal.

KOMPLEKS SPORTOWY-HALA

Przy szkole zlokalizowana jest w pełni wyposażona hala sportowa przystosowana do spotkań ligowych różnych dyscyplin sportowych. W hali znajdują się kurtyny, które dzielą ją na cztery mniejsze sale, co daje możliwość rozgrywania w tym samym czasie trzech różnych meczy. Kompleks sportowy pozwala na wszechstronny rozwój fizyczny uczniów szkoły.

PRACOWNIE

Wszystkie pracownie szkoły są wyremontowane, kolorowe, przestrzenne i nowocześnie wyposażone.  W każdej z nich znajduje się tablica interaktywna, komputer z dostępem do internetu oraz wewnętrzny telefon. Zajęcia informatyki odbywają się w dwóch nowoczesnych pracowniach komputerowych. Ponadto placówka dysponuje odnowioną i w pełni wyposażoną pracownią fizyczno-chemiczną, pracownią przyrodniczą oraz językową. Zajęcia w takich salach z pewnością nie są nudne.

STUDIO NAGRAŃ

W szkole zlokalizowane jest także studio nagrań, którym znajduje się profesjonalny sprzęt do realizacji dźwięku i obrazu. Studio wyposażone m.in. w najwyższej klasy mikrofony pojemnościowe, urządzenie rejestrujące cyfrowo dźwięk, cyfrowy mikser oraz profesjonalnie wygłuszone pomieszczenia dają bardzo wiele możliwości pracy z dźwiękiem i obrazem. Możliwości techniczne sprzętu są naprawdę imponujące. Studio nagrań pozwala realizować profesjonalne nagrania projektów muzycznych i audycji szkolnych.

KORYTARZE-PRZERWY MIĘDZYLEKCYJNE

Uczniowie podczas przerw z pewnością się nie nudzą. Na kolorowych korytarzach mają bowiem do swojej dyspozycji bilard czy stoły do ping-ponga. Na ścianach zawieszone są telewizory, w których mogą oglądać programy przyrodnicze czy muzyczne, a także reportaże przygotowane przez szkolną telewizję.

STUDIO TELEWIZYJNE

Na terenie hali sportowej zlokalizowane jest profesjonalne studio telewizyjne, w którym młodzi adepci dziennikarstwa realizują swoje pasje, uczestnicząc w zajęciach koła telewizyjnego iTVjunior. Komfort ich pracy jest wyjątkowy, bowiem miejsce to jest szczególne. Składa się z reżyserki i części nagraniowej. Całe pomieszczenie wyłożone zostało specjalną pianką wytłumiającą dźwięki, co w znacznym stopniu ułatwia precyzyjne nagrywanie komentarzy lektorskich, a także nagrywania programów z wirtualnego studia. W pomieszczeniu reżyserii dźwięku i obrazu zamontowano wysokiej klasy monitory studyjne. Studio doposażone zostało również w lampy oświetleniowe, kamerę, mikrofony i prompter. W szkolnym studiu nagrań można realizować bardzo profesjonalne produkcje filmowe, pracując z programem Pinacle Studio. Tutaj młodzież realizuje swoje marzenia i rozpoczyna swoją przygodę z telewizją i dźwiękiem.

GABINET PIELĘGNIARKI

Uczniowie szkoły mogą również liczyć na pomoc pielęgniarki, której nowo wyremontowany gabinet znajduje się na terenie hali sportowej. To tutaj w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.00-15.00 można udać się po pomoc. Szkolna pielęgniarka troszczy się o higienę uczniów, przypomina o fluoryzacji, sprawdza wzrok, wagę i wzrost. Dba o zdrowie i prawidłowy rozwój poprzez edukację uczniów oraz wspieranie w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych.

KUCHNIA- STOŁÓWKA

Uczniowie szkoły mają możliwość korzystania ze stołówki szkolnej, w której codziennie (od poniedziałku do piątku) mogą zjeść smaczny dwudaniowy obiad, złożony z zupy, drugiego dania, napoju i owocu. Dla uczniów  klas nauczania zintegrowane przygotowywane są również pyszne śniadania, a wszyscy uczniowie mogą korzystać z ciepłej, bezpłatnej  herbaty. Posiłki przygotowywane są przez wykwalifikowany personel, zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Higienicznej, Dobrej Praktyki Produkcyjnej oraz systemu HACCP. Stołówka posiada wysokiej klasy specjalistyczne maszyny, urządzenia, sprzęty  gwarantujące  przygotowanie najwyższej jakości potraw dla uczniów.